09185166862 آدرس: سنندج، روبروی فرودگاه، پشت پمپ بنزین ناصری

گرده گل و خواص گرده گل

گرده گل  توسط پاها و بدن زنبور عسل  جمع آوری شده  و تولید می شود.شامل ۹۶ نوع ماده معدنی مختلف مانند: آهن،مس،روی، منگنز، کلسیم ، پتاسیم، پروتئین، ۲۲ نوع اسید آمینه، اسیدهای چرب ضروری ، آنزیم های و کاروتن می باشد.

خواص گرده گل

گرده گل به علت داشتن پروتئین بالا یک ماده ی مغذی به شمار می آید در نتیجه خواص گرده گل بسیار زیاد است. به طوری که چهل درصد از گرده گل را پروتئین تشکیل می دهدکه این میزان بسیار بیشتر از پروتئین گوشت، تخم مرغ و پنیر است. گرده گل در شکستن و متابولیسم مواد غذایی بسیار مفید است. همچنین به علت وجود انواع مختلف آنزیم هایی که در گرده گل وجود دارد بیشتر می توان در درمان بیماری های معده و روده به کار می رود.

گرده گل همراه با شهد تنها غذای زنبور عسل است. به همین دلیل به جرات می توان گفت که گرده گل یک ماده ی مغذی در تغذیه انسان ها و حیوانات نیز باشد.

خواص گرده گل:

  1. افزایش قوا و استحکام بدن: گرده گل باعث افزایش انرژی، قدرت وتوان جسمی می شود. به گونه ای که امروزه ورزشکاران از گرده گل به عنوان ماده ی انرژی زا استفاده می کنند.
  2. تقویت سیستم ایمنی بدن: گرده گل به علت داشتن مواد معدنی و ویتامین ها پروتیئن ها و آنتی اکسیدان ها می تواند با میکروب و بیماری ها به آسانی مبارزه کند.
  3. کاهش استرس: به علت ترکیبات خاص و سودمند موجود در گرده گل که باعث حفظ تعادل و تنظیم احساسات و کاهش استرس می شود.
  4. تاثیرات ضد پیری و نیروی جوانی: در دوران باستان، مصریان معتقد بودند که گرده گل اکسیر حوانی و ضد پیری است. گرده گل نیز نه تنها باعث استحکام بدن می شود می تواند شادابی و جوان سازی پوست نیز موثر باشد.
  5. درمان حساسیت و آلرژی: افراد مبتلا به حساسیت و آلرژی با مصرف گرده گل می توانند از شدت آلرژی خویش بکاهند.