09185166862 آدرس: سنندج، روبروی فرودگاه، پشت پمپ بنزین ناصری

پرورش ملکه زنبور عسل

پرورش ملکه زنبور عسل از بهترین نژادها در دو حالت به یک کندوی زنبور عسل، ملکه زنبور عسل طبیعی معرفی می شود:

  1. زمانی که ملکه زنبور عسل پیر و یا بیمار و ضعیف و ناتوان شده باشد و به طور کلی میزان تخم گذاری آن رو به تنزل نهاده باشد که در اکثر مواقع این تعویض بعد از سال دوم انجام می گیرد
  2. زمانی که کندو زنبور عسل یتیم باشد، در هر دو صورت قبل از معرفی ملکه زنبور عسل (پرورش ملکه زنبور عسل)  جدید مقدمات کار را فراهم می کنند به نحوی که کندو فاقد ملکه و یا کارگر تخم گذار یا سلول ملکه ملکه شود.
  • مقدمات تعویض ملکه زنبور عسل پیر: اگر بخواهیم ملکه پیر کندویی را با ملکه جوانی تعویض کنیم ابتدا باید ملکه پیر را از کندو خارج کرد.
  • طرز گرفتن ملکه زنبور عسل: اگر منظور از گرفتن ملکه از بین بردن آن باشد، دقت زیادی لازم نخواهد بود ولی خیلی وقت ها اتاق می افتد که لازم می شود که ملکه کندویی را برای چیدن بال و یا علامت گذاری و معرفی به کندوی دیگر بگیریم . در این حالت باید نهایت دقت را به کاربرد که ملکه معیوب نشود. برای گرفتن ملکه باید فقط قسمت سینه و پاهای ملکه را گرفت و به هیچ وجه به شکم و شاخک های آن دست نزده و یا فشار وارد نیاورد. چون شکم ملکه حاوی تخمدان ها و تخم های زیادی بوده و در اثر اندک فشاری خواهد دید. ملکه را باید به آهستگی با دو انگشت شست و سبابه از دو طرف سینه گرفت و اگر قرار است به قفس منتقل شود، به همین حالت از طرف سر، آن را به داخل قفس هدایت کرده و اگر قرار باشد که علامت گذاری یا بال هایش چیده شود، ضمن اینکه سینه و بال های ملکه با دو انگشت دست راست نگهداری می شود، باید دو عدد از پاهای یک سمت ملکه را با دو انگشت شست و سبابه دست چپ گرفت. گرفتن دو پا مانع چرخیدن ملکه به دور خود و شکستن پایش می شود. برای چیدن بال ملکه بهتر است یک سوم از ی بال های یک سمت را با قیچی ظریفی قطع و بال سمت دیگر را سالم گذاشت. پس از گرفتن ملکه باید کندو را به دقت از نظر وجود سلول ملکه بازرسی کرده و تمام آن ها خراب کرد و در نهایت بعد از چند ساعت ملکه زنبور عسل جدید را به کندو معرفی می کنیم

سرزمین عسل طبیعی و پرورش ملکه زنبور عسل

سرزمین عسل طبیعی با داشتن سابقه طولانی در زمینه تولید عسل طبیعی و فرآورده های عسل طبیعی از جمله بره موم، گرده گل، موم سفید و … آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. شما می توانید با ما تماس بگیرید و با سفارش از فروشگاه سرزمین عسل طبیعی محصول خود را سفارش داده و قابل ذکر است که محصولات ما برای شما ارسال می گردد و همچنین می توانید به مرکز سرزمین عسل طبیعی مراجعه نموده و محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.