09185166862 آدرس: سنندج، روبروی فرودگاه، پشت پمپ بنزین ناصری

نکات مهم در هنگام خرید ملکه زنبور عسل

  1. توجه داشته باشید ملکه زنبور عسل شما یک موجود زنده است، ملکه زنبور عسل موجود زنده است و باید از آن محل تولید تا انتقال به کلنی جدید و معرفی به کلنی حمایت کرد. ملکه در تمام سنین (باکره، تازه جفت خورده و چند ساله تخم گذار) نیاز به ارتباط و تماس های مکرر با زنبورهای کارگر دارد. زنبورهای کارگر وظیفه تیمار ملکه و تامین آب و غذای ملکه را برعهده دارند. در حین انتقال ملکه باید در قفس یا هنگامی که با زنبور پاکتی منتقل می شود نیاز دارد توسط زنبورهای کارگر پرستاری شود. این زنبورهای پرستار باید از زنبورهای روی قاب های نوزادان انتخاب کرد. ملکه های زنبورعسل در حین انتقال به آب نیاز دارند. این آب را می توان از طریق چکاندن چند قطره آب بر روی قفس ملکه فراهم کرد. این کار از دهیدراته شدن ملکه در حین انتقال جلوگیری می کند. کمبود آب و دهیدراته شدن ملکه در حین انتقال جلوگیری می کند. کمبود آب و دهیدراته شدن ملکه در حین انتقال یکی از عوامل اصلی مرگ و میر ملکه ها در هنگام انتقال است.
  2. محافظت ملکه از درجه حرارتهای بالا و پایین. درجه حرارت نگهداری ملکه بسیار مهم است. ملکه نباید در معرض مستقیم نور خورشید و گرمای آن باشد یا هنگام حمل و نقل در خودرو نباید در محلی باشد که خیلی گرم یا سرد بشود. اگر هوا سرد است زیر ۵۰درجه فارنهایت(۱۰درجه سانتی گراد) باید قفس ملکه را در جیب کت خود بگذارید و از سرما محافظت کنید در حالی که در حال چک کردن زنبورهای خود هستید. در حین کار قفس ملکه را بیشتر از ۸ ثانیه در روی کندوی بعدی قرار ندهید. اگر قرار است ملکه در طی روز حمل و نقل شود و به چند زنبورستان مختلف سرکشی کنید و تعویض ملکه داشته باشید، ملکه را با نوکلئوس حمل و نقل کنید که داخل آن زنبورهای پرستار داخل نوکلئوس به خوبی از ملکه نگهداری کرده و از دهیدراته شدن آنها جلوگیری می کنند.
  3. خمیر شیرین ملکه را بررسی کنید. هنگامی که خمیر شیرین برای قفس حمل و نقل ملکه تهیه می کنید، بایدخمیر از نظر میزان رطوبت بررسی گردد. مراقب باشید خمیر بیش از حد مرطوب نباشد. اگر رطوبت خمیر بالا باشد، باعث جاری شدن بخش مایع و آغشته شدن ملکه می شود. اگر اینطور باشد باید با اضافه کردن پودر شکر خشک رطوبت خمیر را کاهش داد. اگر ملکه به این مایع آغشته شد، آن را از قفس خارج کنید آن را در قفسی قرار دهید که پودر شکر خشک وجود دارد. سپس با اضافه کردن زنبورهای پرستار اجازه دهید تا پودرهای شکر را از سطح بدن ملکه پاک کنند و بعد از آن ملکه را به کلنی معرفی کنید.

عسل طبیعی