09185166862 آدرس: سنندج، روبروی فرودگاه، پشت پمپ بنزین ناصری

موم چیست؟ تفاوت عسل طبیعی با موم و یا بدون موم

موم چیست؟ تفاوت عسل طبیعی با موم و یا بدون موم یکی از فاکتورهای است که مصرف کننده را در هنگام خرید دچار وسواس می کند. در حالتی کلی تعریفی از موم چیست؟ موم ماده ای است که زنبور عسل در ابتدا به عنوان زیر ساخت برای شان هایش آن را تولید می کند گرچه امروزه بیشتر موم های آماده در زنبور داری استفاده می شود زیرا روند تولید موم طبیعی بسیار طولانی می باشد و هر زنبور عسل برای تولید ۱ کیلو موم طبیعی حداقل باید حدود ۶تا۷ کیلو عسل طبیعی مصرف کند.موم از چهار جفت غده های زیر شکم زنبور عسل هست که موسوم به غده های موم ساز می باشند.ترشح و تولید می شود.

آیا تمامی عسل ها همراه با موم موجود در بازار طبیعی است؟

امروز متاسفانه به دلیل سیل بزرگی از محصولات زنبور عسل به خصوص عسل طبیعی موجود در بازار تشخیص عسل طبیعی از عسل غیر طبیعی مشکل شده است.در نتیجه موم چیست؟ تفاوت عسل طبیعی با موم و یا بدون موم برای بسیاری از مردم سوال شده است.  و اما متاسفانه به دلیل باور نادرست مردم که عسل طبیعی حاوی موم و رنگ تیره می باشد اما این ملاک تشخیص عسل طبیعی نیست زیرا تولید موم خود بافته و طبیعی بسیار هزینه بر و زمان بر می باشند در نتیجه در اکثر زنبور داری ها از موم های آماده استفاده می شود و در فصل برداشت عسل طبیعی آن را توسط دستگاه اکستراکتور عسل طبیعی را از موم جدا می کنند و و سالانه مقدار کمی عسل همراه با موم خود بافته تولید می شود. رنگ تیره عسل تنها ملاک طبیعی بودن آن نیست زیرا با توجه با انواع گرده های گل عسل طبیعی می تواند به هر رنگی باشد در نتیجه برای تشخیص عسل طبیعی حتما باید آن را بچشید که طعم آن شکر غالب نباشد

قیمت عسل طبیعی با موم و بدون موم فروش عسل طبیعی با موم و بون موم

فروش عسل طبیعی همراه با موم وبدون موم و قیمت آن همراه با تمام محصولات زنبور داری اعم از گرده گل، بره موم، ژل رویال را می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرد و اطلاع داشته باشید. تمامی محصولات زنبورداری عسل طبیعی ۱۰۰درصد طبیعی و دارای ضمانت می باشند و همچنین لازم به ذکر است محصولات زنبور داری به تمامی نقاط کشور با به صورت رایگان ارسال می گردد.