09185166862 آدرس: سنندج، روبروی فرودگاه، پشت پمپ بنزین ناصری

نکاتی مهم در هنگام خرید ملکه

نکات مهم در هنگام خرید ملکه باید به آن توجه شود در ادامه پست قبلی ذکر می شود.

۴- کلنی ها باید برای پذیرش ملکه آماده شده باشند. هرگز ملکه ها را به کلنی های ملکه تخم ریزی یا کلنی هایی که کارگر دارای ملکه تخم ریز یا کلنی هایی که کارگر تخم ریز (کلنی های نرزا) معرفی نکنید. قطعا کارگران ملکه جدید را خواهد کشت و ملکه ای که به این صورت مورد اذیت و آزار قرار گرفته را نمی توان به کلنی دیگر معرفی کرد. اگر هنوز از وضعیت ملکه در کلنی مطمئن نیستید، کمی صبر کنید و کلنی را از نظر وجود ملکه از طریق وجود یا عدم وجود تخم روز و لاروها بررسی کنید. زیرا ندیدن ملکه دلیل بر نبودن آن در کلنی نیست. زیرا ملکه های باکره کوچکتر از ملکه های تخم گذار هستند. و دیدن آنها سخت تر است. ملکه های باکره معمولا زیر زنبورهای کارگر پنهان می شوند و در قاب های دیگر به جستجوی ملکه های خواهری خود می گردند تا آن ها را یافته و از بین ببرند. جزو نکات مهم در هنگام خرید ملکه محسوب می شود.

۵- زمان در پرورش ملکه همه چیز است. زنبوردار باید تقویم زمانی برای پرورش ملکه زنبور عسل داشته باشد تا وقایع را در آن ثبت کند. به خاطر داشته باشید که دوره دگردیسی ملکه ۱۶روز طول می کشد. ملکه بعد از تولد باید به بلوغ جنسی برسد. مدت زمان لازم از زمان تولد تا تخم ریز شدن ملکه حدودا ۱۲ روز طول می کشد. البته ممکن است به دلیل شرایط آب و هوایی این مدت به تاخیر افتد. زمان بندی های مناسب برای آماده کردن کلنی های جدید برای پذیرش ملکه یا آماده کردن کلنی هایی که قرار است ملکه های آن ها تعویض گردد بسیار مهم است. مدت زمانی که کلنی باید بدون ملکه باشد تا پذیرش ملکه جدید با موفقیت انجام گردد،باید به خوبی رعایت گردد.

۶- یکی از مشکلات بسیار رایج از بین رفتن ملکه زنبورهای پاکتی است. زیرا ملکه ای که در زنبورهای پاکتی قرار می گیرد، مادر زنبورهای داخل پاکت نیست و یک حس قوی برای جایگزینی ملکه در کلنی های جدید وجود دارد. عدم پذیرش ملکه توسط زنبورهای پاکتی اغلب اتفاق افتاده است. امکان دارد زنبورهای کاگر ملکه را پذیرش نکنند و کندو به طرز نا امیدکننده ای بدون ملکه بماند.

۷- انتخاب بهترین روش معرفی ملکه: ملکه ها در داخل قفس های چوبی یا پلاستیکی ارسال می گردند. قسمت خروجی این قفس ها بوسیله خمیر شیرین یا چوب پنبه مسدود شده است. بعد از گذاشتن قفس ها (کندو زنبور عسل) داخل کلنی ای که قرار است ملکه به آن معرفی شود، باید سه روز فرصت داد تا ملکه از طریق خورده شدن خمیر شیرین توسط زنبورها رها شود یا بعد از ۳روز چوب پنبه برداشته شود. در طی این سه روز ملکه فرصت دارد تا فرمان خود را توسط زنبورهای کارگر در کلنی پخش کند. بعد از سه روز زنبوردار باید چک کند که آیا کلنی ملکه را پذیرفته یا کشته است. یکی از بهترین ها راه های معرفی ملکه مخصوصا برای کلنی هایی که قرار است ملکه ها تعویض شود استفاده از روش قفس فشاری است. آزاد سازی ملکه زودتر از سه روز اغلب منجر به مرگ آن می شود. زنبورهای کارگر با مکاتیسم خاصی ملکه را می کشند. چند زنبور کارگر به خاصی ملکه را می کشند. چند زنبور کارگز به دور ملکه تشکیل یک توپ را می دهند و با تولید حرارت باعث نابودی ملکه می شوند.

عسل طبیعی