09185166862 آدرس: سنندج، روبروی فرودگاه، پشت پمپ بنزین ناصری

راه های تشخیص عسل طبیعی

۱۰ مورد بسیار کاربردی در راه های تشخیص عسل طبیعی:

۱- عسل طبیعی هر قدر هم که فیلتر شود؛ باز هم دارای ذرات معلق است و کدر میباشد.اما عسل تقلبی صاف و شفاف است و نور را به راحتی از خود عبور میدهد.
۲- عسل طبیعی وقتی بین انگشت شصت و انگشت اشاره مالش داده شود چسبنده نیست و حالت روان دارد.عسل تقلبی وقتی بین انگشت شصت و انگشت اشاره قرار گیرد و مالش داده شود چسبنده است و اصطلاحا کش می آید.
۳-  عسل طبیعی هم طعم و هم عطر خاص خود و گیاه مورد استفاده را دارد.عسل تقلبی هیچ عطر و بویی خاصی ندارد و فقط مزه اش شیرین میباشد.
۴- عسل طبیعی بسته به نوع شهد گیاه استفاده شده توسط زنبور عسل در زمان خاص خود شکرک می زند.عسل تقلبی هیچگاه شکرک نمیزند حتی وقتی در یخچال و جای خنک نگهداری شود.

۵- عسل طبیعی بر خلاف تصور عموم کمی گلو را میزند و اصطلاحا گلو را داغ میکند.عسل تقلبی اثر خاصی روی گلو ندارد.

۶- عسل طبیعی دارای قند های ساده و پیچیده مانند فروکتوز، گلوکز ،مالتوز ، چند قندی ها ( سه قند و سایر کربوهیرات های سنگین ) و ساکاروز است که باعث افزایش قند خون افراد دیابتی نمیشود و نیاز به انسولین برای جذب ندارد در نتیجه افراد دیابتی برای مصرف عسل طبیعی دچار مشکل نمیشوندعسل تقلبی فقط دارای یک نوع قند بنام  گلوکز است که یک قند ساده است و برای افراد سالم هم مناسب نمیباشد چون به سرعت قند خون را بالا میبرد و بعد از چند دقیقه باعث افت قند در افراد سالم میشود اما چون افراد دیابتی انسولین ندارند فقط باعث افزایش قند خون میشود

۷- مقدار قندهای عسل طبیعی، هنگام نگهداری در انبار تغییر می کند و ثابت نمی ماند به طوری که اگر عسل طبیعی به مدت دو سال در انبار نگهداری شود ، مقدار مالتوز آن تا ۶۹ درصد افزایش و قندهای ساده آن مانند گلوکز ۸۶ درصد کاهش می یابد . به عبارت دیگر در اثر وجود آنزیم های عسل طبیعی قندهای ساده به دوقندی ها و دوقندی ها به چند قندی ها تبدیل می شوند .اما عسل تقلبی در اثر گذر زمان قند آن هیچ تغییری نمیکند و گلوکز همچنان گلوکز میماند، چون هیچ آنزیمی وجود ندارد که قند ساده( منو ساکارید) را به دی ساکارید تبدیل کند

۸- عسل طبیعی هیچگاه فاسد نمیشود و دوچار تخمیر نمیشود و هیچگاه از عسل طبیعی بوی ترشیدگی به مشام نمیرسد زیرا میزان آب موجود در عسل طبیعی ۱۸ درصد است.عسل تقلبی بعد از مدتی دو چار تخمیر یا ترشیدگی میشود چون میزان آب در آن بیشتر از حد استاندارد است.

۹- عسل طبیعی چون حاوی آنتی بیوتیک طبیعی است یک باکتریوساید bactericide و باکتریواستاتیک Bacteriostatic طبیعی و قوی است بدین معنی که هم مانع رشد باکتری ها میشود و هم آنها را از بین میبرد به همین علت در گذشته از عسل طبیعی به عنوان ضماد و یک ترمیم کننده در پانسمان زخم ها استفاده میشده البته طب سنتی هنوز هم به این کاربرد عسل طبیی معتقد است.عسل تقلبی فاقد هر گونه آنزیم مفیدی است.

۱۰- عسل طبیعی حاوی گرده گل است به همین دلیل برای کودکان زیر دو سال توصیه نمی شودچون در کودکان باعث ایجاد حساسیت میشود.عسل تقلبی فاقد گرده گل است و ایجاد حساسیت نمیکند.

خرید عسل طبیعی و فروش عسل طبیعی

یکی از هدف های مهم زنبور داران ما آگاهی هرچه بیشتر شما دوستان عزیز برای دانستن راه های تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی می باشد زیرا امروزه متاسفانه عسل طبیعی به سختی یافت می شود و تشخیص آن برای افراد بسیار سخت شده است برای خرید عسل طبیعی می توانید با زنبورداران ما در کردستان تماس گرفته و مقدار عسل و سایر محصولات از جمله بره موم ، ژل رویال و … را از زنبورداری مستقیما سفارش بدهید لازم به ذکر است که ارسال برای تمامی شهرها با پست رایگان امکان پذیر می باشد. تمامی محصولات زنبورداری ما کاملا طبیعی می باشد .