09185166862 آدرس: سنندج، روبروی فرودگاه، پشت پمپ بنزین ناصری

تشخیص عسل طبیعی

فرآیند ثبت سفارش محصولات سرزمین عسل طبیعی

عسل طبیعی - خرید اینترنتی عسل طبیعی با موم - عسل طبیعی

مشاوره کارشناسان

کارشناسان و متخصصین سرزمین عسل طبیعی با راهنمایی و مشاوره ابتدایی در زمینه انتخاب نوع عسل طبیعی و سایر محصولات زنبور عسل پیشنهادات لازم را  برای شما ارائه کرده و به شما در انتخاب و تشخیص بهترین عسل طبیعی کمک خواهند نمود.

ثبت سفارش

شما بعد از اطمینان و انتخاب نوع عسل طبیعی خود و یا سایر محصولات اقدام به ثبت سفارش از طریق کارشناسان ما نموده و کارشناسان ما بسته به نوع عسل طبیعی و یا دیگر محصولات سرزمین عسل طبیعی قیمت محصول را به شما ارائه خواهند نمود.

عسل طبیعی - خرید عسل طبیعی - تشخیص عسل طبیعی - خواص عسل طبیعی

تحویل محصول به مشتری

پس از ثبت سفارش مشتری ، سرزمین عسل طبیعی اقدام به ارسال عسل طبیعی یا دیگر محصولات شما در هر جای ایران می نماید تا در اسرع وقت عسل طبیعی یا دیگر محصولات سرزمین عسل طبیعی به دست شما مشتریان گرامی رسیده و کارت ضمانت دریافت نمایید.

سرزمین عسل طبیعی - تشخیص عسل طبیعی - خواص عسل طبیعی - عسل طبیعی

خدمات پس از فروش

بعد از دریافت محصول خود و تست آن قطعا به کیفیت و اصالت محصول پی خواهید برد اما چنانچه از کیفیت محصول خود ناراضی بودید می توانید با کارشناس ما تماس گرفته و محصول خود را حتی بعد از باز کردن، باز گردانده و هزینه ی خود را دریافت نمایید.

شکرک زده عسل طبیعی !!!

 

عسل زنده!!! عسلی  است که مانند انسان زنده است  و نسبت به گرما و سرما از خود واکنش  نشان می دهد. همانگونه که انسان در برابر  گرما دچار انبساط (بازشدگی)در عروق خونی محیطی می شود وخود را رها می کند و بالعکس در برابر سرما اندام های خود را جمع کرده و به تنه خود نزدیک می کند و عروق خونی محیطی اش دچارانقباض می شود ، عسل زنده نیز در برابر گرما خود را رها کرده و منسبط می شود و نسبت به شدت گرما رقیق و رقیق تر می شود. عسل زنده در برابر سرما منقبض می شود ونهایتاً رس بسته و مانند کره می شود که اشتباها به آن شکرک می گویند و در واقع شکرک زدن عسل در هوای سرد نشانه زنده بودن عسل است. این خاصیت  در عسل های مرده که در هتل ها ،  رستوران ها، سوپرمارکت ها و  مکان های مشابه عرضه می شود وجود ندارد، چرا که این عسل ها با آتش مستقیم به دیگ های مخصوص عسل بدون آب در کارخانه ها کاملا کشته شده و به عسل مرده تبدیل می شوند. پس عسل طبیعی باید شکرک بزند. زنبور عسل نوعی از آنزیم دیاستاز به نام انورتاز را نیز به شهد اضافه می‌کند که این آنزیم به همراه مواد قندی و نشاسته‌ای که چهار پنجم وزن عسل را تشکیل می‌دهند، عامل اصلی متبلور شدن یا شکرک ‌زدن عسل به شمار می‌روند. لذا این باور که عسل غیرطبیعی شکرک می‌زند صحیح نیست، بلکه دلیل متبلور شدن و رسوب دادن عسل طبیعی وجود دیاستاز و  همچنین کربوهیدرات ها می‌باشد. دیاستاز، ‌ذرات خیلی ریز عسل را به خود جذب کرده و باعث ته‌نشین شدن آن می‌شود. مقدار گلوکز عسل هر چه بیشتر باشد، زودتر متبلور و ته‌نشین می‌شود. این خاصیت فقط در عسل‌های طبیعی و غیرتقلبی دیده می‌شود، زیرا تنها عسل‌های طبیعی و زنده حاوی دیاستاز هستند. مدت زمان شکرک زدن یا متبلور شدن عسل بسته به نوع گل متفاوت است و حتی در مورد عسل اقاقیا به چهار سال هم می‌رسد. در کشورهای اروپایی عسل سفت شده و متبلور شده را بیشتر می‌پسندند.

انواع عسل طبیعی